Šeštadienį nuostabioje Interlagoso (Brazilija) trasoje surengta priešpaskutinė – aštuoniolikta – šio „Formulės 1“ sezono kvalifikacija. Penktą „pole“ poziciją iš eilės iškovojo „Mercedes“ pilotas vokietis Nico Rosbergas, nuvažiavęs ratą per 1 min. 11.282 sek.
Dėl čempiono titulo jau nebekovojantis vokietis iškovojo 6-ą „pole“ poziciją šiemet ir 21-ą per karjerą. Nedaug nuo komandos draugo atsiliko britas Lewisas Hamiltonas (1:11.360), o trečią laiką užfiksavo keturiskart pasaulio čempionas vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“, 1:11.804).
Ketvirtas kvalifikacijoje buvo „Williams“ pilotas suomis Valtteri Bottas (1:12.085), aplenkęs tautietį Kimį Raikkoneną („Ferrari“, 1:12.144). Tiesa, V.Bottas startuos tik 7-as dėl gautos trijų starto pozicijų baudos. Šeštas kvalifikacijoje liko „Force India“ atstovas vokietis Nico Hulkenbergas (1:12.265).

image81.img.2048.medium

Vos 8-as startuos vietos sirgalių numylėtinis brazilas Felipe Massa (1:12.415). Jis kvalifikacijoje „įsispraudė“ tarp dviejų „Red Bull“ pilotų – ruso Daniilo Kvyato (1:12.322) bei australo Danielio Ricciardo (1:12.417). Pirmąjį dešimtuką užbaigė jaunasis „Toro Rosso“ lenktynininkas olandas Maxas Verstappenas (1:12.739).
Čempionų titulą jau užsitikrinęs L.Hamiltonas turi 345 taškus. Antras rikiuojasi N.Rosbergas (272 tšk.), turintis solidžią persvarą prieš S.Vettelį (251). Konstruktorių įskaitoje jau niekas neaplenks „Mercedes“ (617). Toliau žengia „Ferrari“ (374) bei „Williams“ (243). Priešpaskutinės sezono lenktynės prasidės sekmadienį 18 val. Lietuvos laiku.