Sensacingai gerai susiklostė dvylikamečių Lietuvos kartingo lenktynininkų sezono startas Lenkijos MiniRok klasės kartingo čempionate. „Columbia Racing by WTR“ lenktynininkai Gustas Grinbergas ir Danielius Vavilovas į Lietuvą grįžo tapę ne tik komandinės, bet ir asmeninės įskaitos lyderiais.
2015 metų Lenkijos čempionate numatyta 14 etapų, įvyksiančių per 7 savaitgalius. Jau pirmame čempionato etape Torunėje balandžio 25 dieną nugalėtoju tapo iš anksto Lenkijos automobilinės žiniasklaidos favoritu vadintas G. Grinbergas. Jis pirmavo kvalifikacinėse lenktynėse, pusfinalyje, bet finale nusileido Marceliui Kucui ir etapo nugalėtoju buvo paskelbtas susumavus visuose važiavimuose iškovotus taškus. D.Vavilovas finale finišavo trečias, bet po skirtos baudos už priešlaikinį startą, buvo klasifikuotas3 7 vietoje. Dar prieš metus toks rezultatas būtų visiškai tenkinęs abu lenktynininkus, tačiau šįkart jie manė kitaip ir žadėjo, kad sekmadienį vyksiančiame antrame čempionato etape bus dar greitesni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kvalifikacijoje ir vėl nugalėjo G.Grinbergas, o pusfinalyje abu lietuviai užtikrintai finišavo 1 ir 2 vietose. Tačiau finalo lenktynių scenarijus buvo daug sudėtingesnis. Nuo persekiotojų grupės atitrūkę G.Grinbergas, D.Vavilovas ir Lenkijos sportininkas Jakubas Šablevskis didžiąją lenktynių dalį vengė tiesioginės kovos. Ir tik likus 2 ratams iki finišo J.Šablevskis ėmėsi aktyvesnių atakų. Vienos iš jų rezultatas – susidūrimas su Danieliumi ir apsilankymas už trasos ribų. J.Šablevskis lenktynių tęsti nebegalėjo, o D.Vavilovas sugebėjo sugrįžti į trasą ir pasiekti finišą lyderių trejetuke.
Apibendrindami lenktynių rezultatus lenktynininkai emocijų netramdė. Pirmą kartą savo kartingo karjeroje Lenkijoje G.Grinbergas nugalėjo kvalifikacijoje, pusfinalyje ir finale, o D.Vavilovas pirmą kartą šventė iškovotą antrą vietą etape. Beje, Lietuvos sportininkų triumfą pastebėjo ir viena pirmaujančių buitinės chemijos gamintojų pasaulyje. Puikiai ir Lietuvoje žinoma skalbimo priemonių prekinį ženklą valdanti bendrovė pradėjo derybas dėl lenktynininkų rėmimo.

Lietuvos jaunųjų kartingo lenktynininkų komandą „Columbia Racing by WTR“ remia Olimpinė loterija „Perlas“, VĮ „Oro navigacija“, UAB „Himėja“, Tarptautiniai Lietuvos oro uostai, SPA Vilnius Sana, Columbia ir Pro Diax.