Penktadienį 20-ąjį savo gimtadienį atšventęs lietuvis Kasparas Navickas sekmadienio popietę jubiliejaus proga sulaukė geriausios įmanomos dovanos. Po Vokietijoje vykusio paskutinio čempionato etapo finišo lenktynininkas pirmasis Lietuvos automobilių sporto istorijoje tapo Europos ralio kroso čempionato prizininku „Super 1600” klasės trečios vietos nugalėtoju.
Iki paskutinio, lemiamo čempionato etapo Esteringo trasoje lietuvis K. Navickas bendrojoje įskaitoje užėmė 6-ą vietą, o nuo podiumo jį skyrė lygiai 10 įskaitinių taškų. Lenktynininkas turėjo ne tik puikiai pasirodyti kvalifikaciniuose važiavimuose bei patekti į finalą, bet ir aplenkti savo artimiausius varžovus bendroje taškų įskaitoje.
Su išaugusia įtampa jaunasis sportininkas susitvarkė daugiau nei gerai  – K. Navickas vairuodamas „Škoda Fabia S1600“ buvo pirmas dviejuose kvalifikaciniuose važiavimuose, laimėjo pirmąjį pusfinalio važiavimą, finale finišavo ketvirtas ir susumavus rezultatus užėmė trečią vietą galutinėje čempionato įskaitoje.

Kasparas Navickas

„Jausmas nerealus – sezonas buvo ilgas ir itin banguotas, turėjome įvairiausių bėdų, daug avarijų, išmokome daug pamokų ir labai džiaugiuosi, kad visą sunkų komandos darbą vainikavo iškovota prizinė vieta galutinėje įskaitoje. Esu be galo dėkingas visai komandai už šį sezoną“, - džiaugėsi Kasparas Navickas. „Žinojau, kad šį savaitgalį bus sunku, nes 4-5 sportininkai pretendavo į trečią prizinę čempionato vietą. Tokiomis lemiamomis sezono akimirkomis labai daug priklauso nuo psichologinio pasiruošimo ir kokius sprendimus sportininkas priima kai įtampa pasiekia aukščiausią lygį. Man pavyko išlaikyti koncentraciją ir važiuoti labai greitai be klaidų – 3-ia vieta Europoje yra labai geras pasiekimas ir puikus atspirties taškas ateities startams.“
Iš viso Kasparas Navickas Europos ralio kroso čempionate surinko 86-is įskaitinius taškus, trimis aplenkdamas artimiausią varžovą – ketvirtoje vietoje likusį rusą Timurą Shigabutdinovą. „Super 1600” klasės nugalėtoju tapo vangras Krisztianas Szabo, vienu tašku aplenkęs iki Vokietijos etapo bendrojoje įskaitoje pirmavusį Ulriką Linnemanną.