Rugsėjo 28-29 dienomis Silverstouno „National“ trasoje vyko devintasis šių metų Didžiosios Britanijos „Porsche Carrera“ taurės etapas, kuriame Jonas Gelžinis užsitikrino antrąją vietą bendroje įskaitoje ir išsaugojo viltis tapti čempionu.
Čempionate pirmaujantis Michaelas Meadowsas buvo nepralenkiamas kvalifikacijoje ir iškovojo pirmąsias startines pozicijas abiems savaitgalio važiavimams. J.Gelžinis pirmosioms lenktynėms pelnė ketvirtąją startinę poziciją, tačiau startavo iš trečiosios dėl Deanui Stonemanui, kuris kvalifikavosi antroje vietoje, skirtos penkių startinių pozicijų baudos.
Pirmame važiavime J.Gelžiniui nepavyko išsaugoti trečiosios pozicijos. Dėl stabdymo zonoje blokuotos padangos ir kontakto su D.Stonemanu besibaimindamas, kad gali kilti problemų su automobiliu, lietuvis nerizikavo ir finišo liniją kirto penktas. Lenktynių nugalėtoju tapo M.Meadowsas, o likusias vietas ant pakylos užėmė Danielis Lloydas ir Rory Butcheris.
Antrame važiavime J.Gelžinis finišo liniją kirto trečioje pozicijoje. Lietuvis po starto leido D.Stonemanui ir M.Meadowsui pabėgti į priekį, tačiau lenktynėms artėjant į pabaigą sumažino atsilikimą ir finišavo nuo M.Meadowso atsilikęs šiek tiek daugiau nei puse sekundės.
Po šio etapo bendrosios įskaitos lyderio M.Meadowso sąskaitoje yra 297 taškai. J.Gelžinis nuo jo atsilieka 17 taškų ir vis dar turi teorinių šansų iškovoti čempiono titulą. Rory Butcheris, esantis trečioje bendrosios įskaitos vietoje, yra surinkęs 230 taškų ir jau nebegali išstumti J.Gelžinio iš antrosios pozicijos.
Paskutinis šių metų Didžiosios Britanijos „Porsche Carrera“ taurės etapas, po kurio paaiškės čempionato nugalėtojas, vyks spalio 12-13 dienomis Brands Hačo „Grand Prix“ trasoje.